Artık Üzülmüyorum


Bu makale 2018-02-26 11:08:05 eklenmiş ve 709 kez görüntülenmiştir.

Artık başkalarının ne düşündüğünü bilmediğim için üzülmüyorum. Kendime yetecek kadar sevgi, biraz irade, azıcık da sabır bana yeter. Kendimle uğraşmayı seviyorum, artık. Birinin mutlu olması beni üzmüyor. Çünkü benim üzgün olmam başkasını mutlu etmiyor. Uzakta da olsa sesini duyabileceğim birkaç dostun varlığı mutlu olmak için yeterli. Sesini duymasam da içinde yaşadığım, ruhuma eşlik eden birkaç kitabın yanı başımda oluşu yaşamanın ta kendisi... Her ay kirası ile uğraşmadığım bir ev ve doğa ile hem dem olmuş bir bahçe içinde olmak, huzurun adı. 
Kış geldi mi kuzine bir soban varsa hem ısınır hem doyarsın. Gözlerinde masumiyeti hissettiğin bir kedi ile sobanın yanında yemeğini paylaşıyorsan, artık ne için ne de dışın üşür. Hele bir de sobanın üstünde yemeğini pişiren bir refikan varsa, üzülmek için hiçbir sebebin yok. Minik eller sana dokunuyor ve kolları ile sana sarılıyorsa, artık dünyadaki cennetini yaşıyorsun. Mutlu olmak için bu kadar sebebin varsa üzülmeye vaktin olmamalı.
Üzülmek için uğraşmaya, mutlu olmak için formül aramaya gerek yok. Sahip olduklarını doğru yerde ve zamanda kullan. Sahip olduğun için değer ver. Bir gün yitirebilecekmiş gibi düşün, aşırı bağlanma. 
Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ