Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Nisan Ayı Toplantısı

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı Van’da 2019 Nisan Ayı Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Toplantısı Gürpınar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında ilçe milli eğitim şube müdürleri ve ilçe halk eğitim merkezi müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-04-12 16:33:47 eklenmiş ve 84 kez görüntülenmiştir.

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

Van’da 2019 Nisan Ayı Halk Eğitim Merkezi  Müdürleri Toplantısı Gürpınar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında ilçe milli eğitim şube müdürleri ve ilçe halk eğitim merkezi müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Gürpınar Halk Eğitimi Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında her ay düzenli olarak yapılan toplantıda, birçok gündem maddesi görüşüldü.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılı nisan ayı çalışmaları (sosyal kültürel kurslar, mesleki kurslar-okuma-yazma kursları) gibi konuların ele alındığı toplantıda, 2018-2019 eğitim öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezleri tarafından yapılacak faaliyetlerin planlanması, girişimcilikte önce kadın projesi kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, 08-12 Nisan 2019 tarihleri arasında kurum müdürlükleri tarafından yapılacak kursiyer değerlendirme çalışmaları ile ilgili gerekli açıklamaların yapılması, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Şöleni El Sanatları Sergisi, kısa film yarışması, afiş yarışması ve sergisi ile ilgili yarışma şartnameleri ve başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapılması, okuma yazma seferberliği kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi (kurs sayıları, kursiyer sayıları, açılması planlanan kurslar v.b), okul servis araç sürücüleri ve okul taşıtları rehber personelinin eğitimlerinin değerlendirilmesi, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında mezun öğrencilere yönelik olarak açılan sürekli eğitim merkezlerinin çalışmalarının değerlendirilmesi gibi konular yapılan toplantıyla ele alındı.

 

Her ay farklı bir ilçede Halk Eğitimi Merkezleri tarafından yapılan çalışmaları ele aldıklarını belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, bu toplantılarda yapılan çalışmaların yanı sıra yapılacak yeni çalışmalara yönelik de fikir alışverişinde bulunulduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezlerinin çalışmalarının ülkemiz ve insanımız için çok önemli olduğunun altını çizen Yetkin,  “Halk Eğitimi Merkezleri insanımıza meslek edindirme ve insanımızın mesleki yeterliklerini artırma konusunda önemli katkılar sağlıyor. Toplumun her kesimine ve her yaş grubuna hitap eden Halk Eğitim Merkezlerimizin toplumumuzda çok önemli yeri vardır. Bu önemli çalışmalarda emeği geçen  herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ETİKETLER : van gazetesi.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ