Gökkuşağı Derneğinin düzenlediği yaz okulu projesi bugün eğitim vermeye başladı

Van Gökkuşağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ''Eğitilen Çocuklar Eğleniyor'' sloganıyla hazırladığı yaz okulu kurs programı bugün start aldı
Bu haber 2018-07-02 19:12:39 eklenmiş ve 2604 kez görüntülenmiştir.

 

Van Gökkuşağı Eğitim, Kültür ve  Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği, yaz okulu programı öğrenci  eğitimlerine başladı.  Yaz okulu  programında yapılacaklar, amaç ve  hedefler dernek başkanı ve proje sorumlusu tarafından  velilere açıklandı

Açılışta Programında Konuşan Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan ADALI:

''Çocukların daha iyi bir şekilde yetişmesini sağlamak, çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak için yaz okulu programlarını yapıyoruz'' dedi.

 ‘’Derneğimiz nice yıllar kadın, aile, gençlik yapmaktadır. Yazın çocuklarımız sezon boyunca okuldalar. Bizim amacımız, çocukları hem eğitmek hem de değerlerimizi anlatmaktır. Çocuklarımıza hem etkinliklerle hem de eğlencelerle eğiterek topluma faydalı olmayı sağlamak en temel konularımızdan bir tanesidir. 

Burada özellikle çalışmalar yaparken sadece bir okul boyutu yoktur. Aynı zamanda hazırlıkları eğitilen eğiten çalışmalar var, kitapların basılması var.  Dolayısıyla her şey bir alt yapı ve yoğun bir çaba istiyor. Çabada birçok arkadaşımız hem gönüllü olarak eğitim verecek hem de birçok etkinlikte çalışma yapacaktır. Bu çalışmalarda bize destek veren gerek milli eğitime gerek eğitimci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor. Çocuklar Allah’ın bize verdiği bir emanettir ve elimizden geldiğince çocukların en iyi şekilde zaman geçirmesini, bir şeyler öğrenmesini sağlayacağız. Çalışmalarımız yaz okuluyla bitmeyecek, kış boyunca birçok çalışmamız daha olacaktır ‘’ dedi.

 

Yaz Okulu Programının Sorumlusu Burhan İçgüleç ise:

Bizim bu programda hedefimiz, çocukları hem zihinsel olarak hem de fiziksel olarak eğitmektir. Derslerimizi yaz olduğundan dolayı 40 dakikadan 35 dakikaya, teneffüs sürelerini ise 15 dakika yaptık. Peygamberlerimiz, siyer adabı gibi derslerimizin yanında çocuklarımıza havuz, voleybol, futbol maçları masa tenisi, bilgi yarışmaları ve  gezilerde yaptıracağız. Gökkuşağı laboratuvar adıyla bir bölüm yaptık. Bu alanda çocuklarımıza fen bilimleriyle ilgili deneyler yaptıracağız. Ayrıca zekâ oyunları bölümümüz de var. Bunların yanında spora yönelik faaliyetleri sağlayabilecek alanlarımız da var. Çocuklarımız böylece hem öğrenmiş olacaklar hem de eğlenmiş olacaklar. 

Temel amacımız çocuklarımızın yüreğine dokunabilmektir. Böyle yaparak çocukları, güzel huylarını daha da güzelleştirmiş, kötü olan davranışlarını düzeltip onu doğru yöne taşımış olacağız. Burada paylaşmayı, yardımlaşmayı, nezaket kurallarına uymayı ve ahlaki ilkeleri korumayı öğrencilerimize öğretirken; biz eğitimciler de  tavsiyede bulunduğumuz şeyleri yapacağız ‘’ dedi.

 

Açılış konuşmasından sonra öğrenci ve velilere ikramda bulunuldu. İkram sonrası öğrenciler öğretmenler eşliğinde sınıflarına geçerek derslerine başladılar.

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR


Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ