Hizmet-İş’ten üyelerine 40’ıncı kuruluş yılı fincan hediyesi

VAN- Hak İşçi Sendikalar Konfederasyonu (HAK-İŞ) üyesi Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (HİZMET-İŞ) 40. kuruluş yıl dönümü anısına binaen hazırlanan 2’li fincan takımı şubeler aracılığıyla üyelerine takdim edilmeye başlandı. Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu genel merkezce gönderilen hediyelerin üyelerine peyderpey teslim etmeye başladıklarını söyledi.
Bu haber 2018-07-02 09:39:29 eklenmiş ve 596 kez görüntülenmiştir.

Hizmet-İş sendikasının  bugün  240 binin üzerinde üyesiyle Türkiye'nin en büyük sendikası haline geldiğini ifade eden Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Efeoğlu, sendikanın ülke genelinde bugün 48 şube, 2 bölge ve 22 il başkanlığıyla Türkiye'nin en yaygın teşkilat ağına sahip olduğunu söyledi. Doğu ve Güneydoğu illerinden de üye sayısını her geçen artıran bir sendika olduklarını belirten Efeoğlu, sendikamızın temel amacı ‘önce insan, önce emek’ düsturu ile yola çıktıklarını belirterek,         “İnsan ve emeğe saygı gösterilmeyen hiç kurum, kuruluş ayakta uzun süre durması mümkün değildir. Bu nedenle, sendikamızın temel amacı olan insan ve insan emeğine saygı duyulan bir sendika olduğumuzdan dolayı bu yıl 40’ıncı yaşımızı sevinçle gururla kutlayarak Türkiye’nin en geniş tabanlı sendikası haline geldik. Sendikamız 24 ocak 1979 yılında Hüseyin Tanrıverdi  ve mücadele arkadaşları tarafından Adıyaman’da kuruluş temeli atıldı. Bugüne gelininceye dek; sabır, ısrar ve devamlılıkla sürdürülen mücadelenin 40.yıl eşiğinde önemli bir başarıyı yakalamıştır. Bu başarı ülkemizin dört bir yanını yayılarak her geçen gün daha güçlenerek yoluna devam ediyor”.

 

Hizmet İş sendikası genel merkezince 40’ıncı kuruluş yılı nedeniyle hazırlanan 2’li fincan takımı hediye paketleri  şubeler aracılığıyla üyelere dağıtımına başlandığını ifade eden Efeoğlu, “Çam sakızı çoban armağanı hediye paketleri elimize ulaştı. Bizde üyelerimizin çalıştığı kurum ve kuruşları ziyaret ederek üyelerimizin hediye paketlerini takdim ediyoruz. Sevincimizi onlarla paylaşıyoruz. İyi günlerde kullanmalarını diliyoruz” ifadelerin kullandı.   

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR


Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ