OSB'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA ÇAĞRI

Ülkenin en genç ve işsiz nüfusuna sahip ilimizde istihdam artırıcı araçları var mı? Köyden kente ve kentten de metropollere göçü durduracak yerinde üretimle, sosyal, kültürel ve eğitim olarak gençleri tatmin edecek nasıl bir model düşünüyorlar.
Bu haber 2018-06-13 16:05:52 eklenmiş ve 955 kez görüntülenmiştir.

 

İlin en büyük üretim ve istihdam potansiyelini oluşturan sanayi ve imalat sanayi sektörünü harekete geçirecek, sanayiye ivme kazandıracak yapısal ve ekonomik araçları olacak mı? Orta ve yüksek teknolojik üretimdeki ve Ulusal ve uluslararası rekabetçi bakış açıları ne olacak

Eğitimde ilimizin durumu malum. İlimizdeki eğitim ve öğretimde kaliteyi artıracak ülke ortalamasına yükseltmek için nasıl bir yol izlenecek. Tam gün eğitim için alt yapı hazırlıklarına nasıl yön verilecek. Eğitimde artık ücretli değil kadrolu eğitmenler için bir çalışmaları olacak mı ?

İlmiz 3068 saatlik güneşlenme süresi ile ülkenin en iyi güneş alan yerlerin başında gelir.Bir Organize Güneş İhtisas Bölgesi ve Santrali ile ilgili çalışma planınız olacak mı?

Van Denizini koruma kanunu ilgili TBMM’de nasıl bir çalışma yürütülmesi düşünülüyor? Bununla beraber Van denizimizle ilgili bir mastır planınız var mı?

Turizmde ilimizi cazibe merkezi haline getirecek,alt yapı ve üst yapı turistlik alanlar oluşturacak bir planlamaları var mı? Gelen Turistte çeşitliliği yaratacak tek bölgeye veya ülkeye bağlı kalmadan birden fazla bölgede turist çekecek nasıl bir reklam ve tanıtım yürütecekler.

İlin ulaşım sorunlarına yönelik bir çalışmaları varmıdır? Özellikle ilin gündemini sürekli meşgul eden çevre yoluna karşı hamleleri ne olacak?Şehri Kuzeye ve Güneye açacak çevre yolu ile beraber sahil yolu konusundaki düşünceleri nelerdir?

İlimizin ekonomisi büyük oranda hayvancılık üzerine kurulu.Bu konuda hayvancılık ve özellikle küçükbaş hayvancılıkta ilimizi şaha kaldıracak bir çalışmaları varmıdır?Ülkenin büyük mera ve yaylalarına sahip ilimizde özellikle proje bazlı teşvik sistemine göre bir çalışma varmıdır?

Toplumsal barışın teminatı benim,vekil seçildikten sonra beni destekleyen desteklemeyen her kesimin vekiliyim diyebilecekleri argümanları nelerdir?

Bölgesel kalkınmışlık farklılıklarını göz önünde bulundurursak,ilimizin milli gelirde aldığı payı artırmak için nasıl bir yol haritası izlenilecektir?

VAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 MEMET ASLAN

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ