BAŞKAN ÖZGÖKÇE'NİN ‘23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış, huzur ve mutluluk içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ve pek çoğunun da yeşerdiği ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu söyledi.
Bu haber 2018-04-23 09:03:16 eklenmiş ve 208 kez görüntülenmiştir.

Başkan Özgökçe 23 Nisan'ın, yarının gençleri ve büyükleri olacak çocuklara verilen önemin en güzel göstergesi olduğunu söyledi. En değerli varlıklarımız olan çocukların sevginin, huzurun, umudun, muhabbetin ve kardeşliğin temsilcisi, aydınlık yarınların güvencesi olduğunu ifade eden Başkan Özgökçe, “Çocukların sevgi, uhuvvet ve muhabbet dolu bir ortamda yetiştirilmesi, geleceğine yön verecek güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amaçlarımız arasındadır. Biz yerel yöneticilere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim edebilmektir. Ailelerin süsü çocuklarımız herşeyin en mükemmeline layıktırlar. Ve her kim vefatında sonra Amel defterlerinin açık kalmasını istiyorsa ardında hayırlı evlatlar yetiştirmesi gerekmektedir. Çocuk deyip geçmeden mutlaka hak ettikleri ilgi ve alaka her zaman gösterilmeli ve çocuklara istisnasız her gün kitap okuma saati, onlarla sohbet saatleri, onlarla oynama, gezme ve eğlenme zamanı ayırmak zorundayız. Arkadaş çevreleri ve sosyal medya arkadaşları kesinlikle aileler tarafından bilinmelidir. Özellikle madde ve Sosyal medya bağımlılığına karşı çocuklar bilinçlendirilmelidir” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, çok önemli mesajlar içerdiğini vurgulayan Başkan Özgökçe, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği için çok anlamlı bir gün diğer taraftan ‘Yarının büyükleri, geleceğin garantisi’ çocuklar için bir şenlik olduğunu kaydetti. Gazi Mustafa Kemal’in Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesinin geleceğimizin garantisi çocuklara verilen değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu kaydeden Başkan Özgökçe “Bu vesileyle geleceğin Türkiye'sini, Van'ımızı ve Tuşba'mızı emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, tüm dünya çocuklarının huzur, mutluluk ve üstün başarı içinde yaşamasını diler, hepsinin gözlerinden öperim” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR


Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ